Loading color scheme

„Palmiarnia”, Niewidzialna ulica” i …….. lody wycieczka klasy 4c

W ramach zakończenia roku szkolnego uczniowie klasy 4c wraz z wychowawcą wybrali się do „Palmiarni”. Głównym celem wycieczki było pogłębienie wiedzy przyrodniczej poprzez bezpośrednią obserwację oraz uświadomienie uczniom różnorodności gatunkowej świata roślin. Chęć popatrzenia na zielone rośliny, pooddychania wilgotnym i ciepłym powietrzem.
Kolejnym przystankiem była „Niewidzialna ulica” Tam, pod opieką niewidomego przewodnika, zanurzyliśmy się w totalnej ciemności. Stąpając ostrożnie po bruku z wyciągniętymi przed siebie rękoma, szliśmy ukrytym przed naszym wzrokiem szlakiem, słuchając z natężeniem głosu naszego opiekuna. Doświadczyliśmy tego, że w nocy każdy najdrobniejszy nawet dźwięk nabiera wielkiego znaczenia, cukierki mają intensywniejszy smak a wejście do tramwaju po omacku to prawdziwa sztuka. Zrozumieliśmy tym samym, z jakimi problemami borykają się na co dzień osoby niewidome.
Na koniec wycieczki zjedliśmy pyszne lody i udaliśmy się do domu.