Loading color scheme

Sukces klasy 5b

XXII edycja Konkursu Szopek  „Żłóbek wielkopolski 2020”

W ubiegłym roku szkolnym odwiedziliśmy Muzeum Etnograficzne, aby obejrzeć szopki bożonarodzeniowe. Postanowiliśmy, że w tym roku szkolnym weźmiemy udział w konkursie. Nie było to łatwe zadanie, bo nie spotykamy się w szkole. Podzieliliśmy się pracą, każde z nas wykonało jej część. Każde z dzieci miało inne zadania. Aby praca była spójna ustaliliśmy, że wszystkie postaci, zwierzęta, choinki będą zbudowane na rolce po papierze toaletowym. Poszczególne elementy zebrała w całość wychowawczyni pani Katarzyna Skórnicka. Naszą szopkę zgłosiliśmy na Konkurs Szopek  „Żłóbek wielkopolski 2020” organizowany przez Muzeum Etnograficzne i  zajęliśmy III miejsce w kategorii: rodzinna i grupowa.

W projekcie wzięli udział i wykonali poszczególne elementy:

  • Lidia i Liudmyla – stajenkę
  • Nadia - św. Rodzinę i anioły
  • Anna – Trzech Króli
  • Miron  - pasterzy
  • Igor - owieczki
  • Wiktoria - choinki

Nasza praca zdobi hol Szkoły, a jej zdjęcia można obejrzeć na stronie internetowej muzeum.