"Szkoła Pamięta"

Szanowni Państwo. Drodzy uczniowie!

Nasza szkoła włączyła się w akcję zorganizowaną przez Ministerstwo Edukacji Narodowej "Szkoła Pamięta".

Celem akcji jest zorganizowanie działań upamiętniających ważne postaci oraz wydarzenia, uwrażliwienie młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności.

W związku z wprowadzeniem nauki zdalnej przez MEN zachęcamy wszystkich uczniów do symbolicznego upamiętnienia naszych lokalnych bohaterów. Korzystając z Internetu bądź innych źródeł odnajdźcie zasłużoną postać z naszego regionu i wykonajcie plakat. Plakat można wykonać ręcznie bądź z wykorzystaniem technologii komputerowej. Następnie proszę przesłać wykonaną pracę na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. (jeżeli praca wykonana ręcznie - należy zrobić zdjęcie).

Jeżeli w nadchodzącym tygodniu będziecie odwiedzać groby najbliższych – można zapalić znicz na grobie zasłużonego Wielkopolanina/Wielkopolanki i zrobić zdjęcie. Warto wspomnieć o postaciach z Powstania Wielkopolskiego, II wojny światowej czy działalności antykomunistycznej w okresie PRL. Oczywiście przypominamy, by pamiętać o zasadach reżimu sanitarnego.

Zachęcamy wszystkich do udziału w akcji. Wykonane prace/zdjęcia utworzą tło nadchodzącej 101. rocznicy odzyskania niepodległości. Osoby biorące udział w akcji otrzymają ocenę celującą z aktywności z historii.

Wszystkiego dobrego!

Pozdrawiam

Bartosz Chruślak