Wycieczka kl. 4cde

W piątkowy ranek 17 maja 2019 r. klasy IVB, IVC i IVD wybrały się na wycieczkę.

Najpierw udaliśmy się do Puszczykowa. Zwiedziliśmy Muzeum Pracownię Literacka Arkadego Fiedlera. Popłynęliśmy w rejs Sanata Marią. Odbyliśmy wyprawę w głąb czasu, do starożytnego Egiptu i jego piramid. Usłyszeliśmy: 

Drodzy Przyjaciele, Piramida, w której się znajdziecie jest miejscem o szczególnej mocy, gdzie z wielką siłą skupia się kosmiczna energia, a człowiek poddany jej dobroczynnemu działaniu, staje się zdrowszy i lepszy, tym samym szczęśliwszy. Wystarczy wejść do środka..... 

Następnym celem wycieczki był Rogalin, gdzie zwiedziliśmy powozownię i stajnię, galerię malarstwa oraz Rogalińską rezydencję zbudowaną w drugiej połowie XVIII wieku jako rodową siedzibę Kazimierza Raczyńskiego, pisarza koronnego, późniejszego starosty generalnego Wielkopolski i marszałka nadwornego koronnego na dworze Stanisława Augusta Poniatowskiego. 

Mieliśmy też okazję zobaczyć ogród rokokowy, rogalińskie dęby. Na koniec odpoczywaliśmy na łonie natury ...

Po  godzinie 15.00 pełni wrażeń powróciliśmy do szkoły.