Spotkanie z lalkami Barbie

We wtorek 2 kwietnia gościem dzieci z oddziału przedszkolnego i uczniów klas 1A i 1B była pani Paulina Jarysz.

Pani Paulina jest miłośniczką i znawczynią historii lalki Barbie. W swojej kolekcji posiada ich około 400. Dzieciom zaprezentowała tylko część swoich zbiorów.

Wśród oglądanych przez dzieci lalek były i takie, które powstały w latach 60tych ubiegłego wieku. Uczniowie obejrzeli również prezentację przybliżającą historię lalki Barbie i zmian jakie zachodziły w jej wyglądzie i ubiorze. Każdy miał możliwość przyjrzeć się lalkom z bliska i porozmawiać z Gościem.

Lalka Barbie obchodzi w tym roku 60te urodziny. Jedna lalka Barbie sprzedaje się co 3 sekundy w jednym z miejsc na świecie. Ubierana była przez 75 projektantów, dla 150 stanowiła inspirację, a jej stroje wykrojono z ponad 96 tys. kilometrów tkanin (ta liczba wciąż wzrasta).

Bardzo dziękujemy pani Paulinie za czas jaki poświęciła naszym uczniom.

Opracowała: Renata Balcerzak